WiXaFi

Jak vznikala Rožnovská Intermezza 3

Jelikož ze školy víme, že po dvojce následuje číslo tři, tak náš pseudo-seriál nemohl být vyjímkou. Proto jsem začal v únoru 2007 psát scénář, který nebyl nikdy hotov, protože jsem scény dopisoval či přepisoval v průběhu natáčení.

Natáčení započalo na konci května, kdy už jsem konečně vlastnil digitální kameru, takže kvalita videa i zvuku znatelně stoupla. Se scénářem mi pak pomáhal Georg, který se po více něž roce přemlouvání rozhodl přijmout zpočátku menší roli (na zkoušku). Jelikož jsem dobře věděl, že je to dobrý herec, tak jsem mu přidělil trochu větší roli šéfa mafie. Tato role obnášela nošení obleku s kravatou, takže to působilo na spoluobčany směšně, když se Georg promenádoval po parku.

00

Jak jsem již psal výše, natáčení začalo v květnu a skončilo v září. Většina lidí by si řekla, že přes prázdniny je času habaděj, jenže jsme se přesvědčil o opaku. Někdy nemohl ten a pak zase tamten, takže jsme přes celé prázdniny našli pouze asi osm dní, kdy jsme mohli natáčet. Ve výsledku byl čistý čas natáčení roven necelým třiceti hodinám. Materiálu jsme natočili něco kolem pěti hodin, což je oproti předchozím dílům dost. Tuto hodnotu navýšila taky skutečnost, že jsme asi polovinu filmu přetáčeli znova, neboť se změnil scénář a taky tam bylo pár much (spíš masařek).

00

Teď už konečně k ději. Díl začíná obchodem mezi mafií a ruským překupníkem (První role Georga. Jeho první dojmy si můžete přečíst zde). Nejprve mělo jít o výměnu drog za kufr peněz, ale pak jsme to změnili na smaragdy kvůli absenci falešných peněz, na což by jsme museli mít povolení. Obchod provede Joe (hraje ho Xanadu) a Lojza Svítil (hraje ho Figo), oba členové mafie. Lojza však zradí a smaragdy Joeovi sebere, čímž si na sebe poštve mafii. Protože zemřít nechce, najme si naše staré známe detektivy Sošku (hraje ho Xanadu) a Cibulku (hraje ho Figo) aby ho sledovali. Samozřejmě jim neřekne že se jedná o něj, ale vybere si přezdívku Runcajz. Detektivové to vezmou, protože mají hluboko do kapsy a hned se vydají na adresu, kterou jim Runcajz dal.

00

Protože se jim nechce čekat, zeptají se Bezdomovce (hraje ho Figo) jestli ho zná (samozřejmě jde o toho samého, který byl ve druhém díle). Nakonec jim však nezbude nic jiného než vyčkat. A jejich rozhodnutí se jim vyplatí. Lojza jde na vycházku a detektivové ho sledují. Dojde ke garážím, kde ho však překvapí Joe, chystající se ho odklidit. Detektivové ho zachrání a Joea zatknou, jenže se na scéně objeví Johnny (hraje ho Vrahounek), který Joea odstraní. Soška odvede Lojzu do kanceláře, kde ho vyslechne a dozví se, že on je ten Runcajz. Chystá se ho odvést za Trnkačem, když je zase přepadne Johnny, odstraní Lojzu, sváže Sošku, sebere smaragdy a unikne. Cibulka však jde kolem a osvobodí Sošku, takže mohou Johnnyho sledovat.

00

Proběhne velká (no dobře, malá) přestřelka, při níž je Johnny lapen. Šéf (hraje ho Georg) není spokojen a zavolá Frantu (hraje ho Witriol), aby ho dostal z vazby. Franta to provede a Šéf si ho nechá dovést do tajné skrýše (spíš teda kůlny). Trnkač pošle detektivy na adresu sídla Šéfa mafie, ale jsou na cestě přepadeni jeho gangstery (jednoho si zahrál Santox, dalšího Doom a posledního se zhostil Georg) a Frantou. Detektivové je samozřejmě zneškodní. Když se chystají pokračovat k vile, zavolá jim Trnkač, že Šéf byl viděn jak opouští město. Jenže Šéf je ve skrýši a chce se zbavit Johnnyho, což se mu nepodaří a je jím zabit. Tím jsme si zajistili otevřený konec a možnost zakomponovat roli Johnnyho do dalšího dílu.

00

No to by byl ve zkratce celý děj. Jinak jsme zde poprvé experimentovali s umělou krví, ale zatím se to moc nedaří. Vypadá to spíš jak malinovka.

Podle mého názoru se tento díl povedl lépe než předchozí dva, ale Poutník mi připadá o něco lepší. Je to zatím náš nejdelší film (55minut) a taky s nejlepšími akčními (rozuměj tupé přestřelky) scénami. Mínusem jsou scény mluvené, protože jde poznat že je to jen jako. Najdou se sice výjimky, ale zkrátka to jde vidět (co taky, když jsme amatéři, že). Kdyby někoho zajímaly veselé historky z natáčení, tak ty samozřejmě jsou, ale na žádnou si momentálně nevzpomínám.

Prosinec 2007

Vyplodil Witriol, přečteno 615x

© Copyright 2007 WiXaFi | běží na RS2 | Rss textů | Rss komentářů | Rss novinek | Statistika | Administrace