WiXaFi

Inspirace a nové logo společnosti

Každá společnost, která chce být trochu vidět, nebo na sebe přitáhnout pozornost, či se alespoň ukázat světlu, musí mít: internetové stránky, schopnost zapůsobit, název, své barvy a zajímavé logo.

Naše skupina název má. Má i své stránky, má své barvy a působivost jejích filmů je místy až drtivá. Co jí však chybí, je pořádné logo. Dosud jsme jako logo provozovali tu černobílou patlanici, co teď mlčky trčí v pravém horním rohu titulního obrázku. Popravdě řečeno, už nevím, koho kdy napadlo něco takového vytvořit a ke všemu dát i na web. Koneckonců, nebyl to idiot? Nebyl. A rozhodně za to nemůže.

Stalo se to tak: po dokončení krásného loga WiXaFi, o stejném tvaru, v jakém setrvalo doposud, ale v barvách řecké vlajky, jsme se rozhodli vložit jej do jednoho z našich filmů. Tak jsme učinili, jenomže? ? pak přišel návrh, abychom film převedli do černobílého složení. Nakonec jsme zjistili, že při tak náročných scénách by bylo barevného provedení přece jenom škoda, a tak jsme jej převedli zpět do světa květin a slunce. Když jsme pak chtěli s logem udělat totéž, kleplo nás. Narozdíl od filmu jsme si totiž zapomněli udělat náhradní kopii. Jak známo, z barev do černobílé převádět můžete, zpět už však nikoliv. A od těch dob je v našem logu černá černou a bílá bílou.
Dlouho po tomto incidentu se nám pak nechtělo tvořit náhradu. Až před čtrnácti dny jsem se kousl do stehna a začal s tím něco dělat. Na budoucí symbol jsem si vytyčil několik požadavků:

1) jednoduchost
2) působivost
3) zapamatovatelnost
4) originalita
5) prvek místní zajímavosti

To, že jsem se tyto teze snažil splnit za každou cenu, šlo vidět na první verzi. V té době jsem si myslel, že práce bude hotova do 2 hodin, ale že jsem si přestřelil. Sežralo to 7 dní, každý den obsahoval dobře 4 hodiny piplačky, popálených očí a napuchlých bulv. Nakonec vzešlo z celé dřiny 77 verzí, podverzí a podpodverzí. Nejvíce problémů totiž bylo s formátem. Již po čtrnáctém pokusu jsem si hlasitě ulevil, když jsem uviděl, jak moje logo vypadá, když se umístí na internet. Jeho struktura byla na úrovni kvasnic. Teprve teď jsem si uvědomil, jak dokáže být počítač zlomyslný. Několikrát jsem svůj pokus zopakoval, ale vždy přišla tvrdá odveta. Nikdy jsem nedostal obrázek, který jsem přesně chtěl. Vedl jsem si ale vytrvale a nakonec jsem se dostal přes pštrosí vejce a ocumlaný bonbón do tvaru, po kterém jsem přibližně toužil. Jako motiv jsem vybral sochu Radegasta, jež se tyčí na vrcholu své hory, která spojuje Pustevny a Radhošť, dominantní duet rožnovských hor. Jeho postavu jsem značně zmenšil, zdeformoval (však vidíte sami) a výsledný dojem nechal řídit heslem ?kdo mne zná, ten ví, kdo jsem?. Jsou to vlastně jen slabé náznaky žulových proporcí Radegastova monumentu.
Nakonec jsem to celé natřel tak, aby každý viděl, co se stane, když se někdo odváží rozhněvat mocného Boha Slunce. Černá a rudá, popel a krev. Téma jsem ovinul kruhem a nechal publikovat.

Možná, že ještě projde občasnými, leč nepatrnými úpravami, jelikož nejsem s to setkat se s dalšími problémy ohledně loga. Uváděnou dobu práce totiž neměl o nic kratší ani plukovník Witriol, který se stará o běh stránek, jež jsou rovněž jeho dílem. Je v kruhu mých zájmů splnit závazek vůči své duši a vřele mu při této příležitosti poděkovat za jeho nekončící trpělivost a za věnovaný prostor k uskutečnění takovéto hovadiny.

Všichni společně doufáme, že nové logo nabere respekt a neztratí poutavost. Od těchto časů, kdekoli spatříte tento symbol, ať již půjde o film, psaný příběh či cokoli jiného z oblasti dramatického umění, můžete si býti jisti, že jde o naši práci.

Říjen 2008

Psacím strojem namlátil Ge-Org, přečteno 672x

© Copyright 2007 WiXaFi | běží na RS2 | Rss textů | Rss komentářů | Rss novinek | Statistika | Administrace