WiXaFi

Jak vznikala Rožnovská Intermezza 2

Druhý díl Intermezz se ještě natáčel digitálním fotoaparátem. Přesto byl asi o 60% lepší než jednička. V tomto díle se opět objevuje naše stálé trio tj. Witrol, Figo a Xanadu. Čas natáčení se natáhl asi tak na 4 měsíce, protože nám nevycházelo počasí. Přitom čistý čas natáčení byl něco kolem 11ti hodin.

00

Vystupuje zde 6 postav: 2 detektivové (Soška a Cibulka), zloděj, policista Trnkač, zastavárník Godžis a zrodila se i postava nová. A to sice náhodný bezdomovec, který miluje okenu a čas od času i zaslechne něco užitečného. Mimochodem na tuhle roli přišel Figo, když při natáčení jedné scény imitoval blázna. Witrol to duchapřítomně zakomponoval jako vedlejší roli bezdomovce.

00

Ale teď něco o ději. Zločinem je tentokrát zcizení vzácné bankovky ze soukromé sbírky jednoho milionáře (jménem Hruška). V zápětí na tenhle případ náhodou narazí Soška v policejní databázi případů. Na místě zločinu se objevuje policista Trnkač, který seznámí oba detektivy s provedením zločinu. Ukáže jim ?skříňku?, kde byla bankovka uryta. Nalezený nůž je snad jedinou dobrou stopou. Proto není divu, že se o noži snaží zjistit co možná nejvíc informací. Začnou u našeho starého známého zastavárníka Godžise. A vyplatí se to. Tuto dýku zastavárník docela bezpečně pozná a dokonce si i vzpomene kdo ji koupil. Bezdomovec, sedící pod pouliční lampou, zase poví, že ví o jednom podezřelém muži. Domnívá se, že pokud detektivovi řekne vše co ví, dostane pěkný karton té nejlepší okeny (mýlí se, Soška mu nic nedá). Tak Soškovi řekne, že tento muž zřejmě pobývá někde na Hradisku. Detektivové se tam tedy vypraví.

00

Nastává nejlepší scéna v dílu a to je přestřelka na hradisku. Tam je pachatel ale i Cibulka zraněn. Soška pachatele odvede do kanceláře a tam ho vyslýchá. Po dlouhém výslechu se nakonec muž ke všemu přiznává. Trnkač si ho s velikou ochotou odvede na policejní stanici. Tento díl končí, když si Soška vzpomene, že zapomněl svého zraněného kolegu na hradisku.

00

Z tohoto dílu jsem měl při natáčení smíšené pocity. Některé scény byly dost dobré, některé, třeba hradisko, i víc než dobré. Byly tam ale i scény, které z počátku vypadaly jako jedny z nejlepších, ale nepovedly se. Třeba ta scéna s bezdomovcem. Tenkrát při natáčení vítr foukal tak silně, že některé slova nebo i věty nejsou rozumět a musely se prostě vystřihnout. Abych řekl pravdu, já bych tomuhle monologu nerozuměl kdybych ho neznal. A některé scény se prostě povedly podle očekávání.

00

Celkově vzato je dvojka takový průměrný díl. Byla o dost lepší než jednička, ale Poutníkovi či trojce se nevyrovná.

Prosinec 2007

Psacím strojem namlátil Xanadu, přečteno 605x

© Copyright 2007 WiXaFi | běží na RS2 | Rss textů | Rss komentářů | Rss novinek | Statistika | Administrace