WiXaFi

Jak vznikala Rožnovská Intermezza 1

Byl vlahý letní den, když se tři hlavy (ale prázdné) daly dohromady. Událo se to asi tak v létě 2003, kdy jsme si řekli, že bychom mohli natočit film. Film, a to hraný. Nevěděli jsme kdy, jak ani co bude potřeba, ale jiskra proletěla bylo vymalováno. Doposud vznikaly pouze filmy (velice oblíbené u našeho režiséra, který je taky jediný dělal, až na jeden) s legovými panáčky. Tyto filmy byly svého času velmi oblíbené a měly také mnoho příznivců (asi pět). Kalich se naplnil v roce 2006, kdy jsme už jako ?staří capi? začali natáčet film ROŽNOVSKÁ INTERMEZZA I (tehdy jsme ještě nevěděli, že to bude mít takový ohlas a bude i dvojka trojka a možná i ?.). První Intermezza byla natáčena ještě foťákem, ale poznat to samozřejmě nejde. Ale dost bylo historie.

00

První díl jsme začali natáčet v létě, asi kolem července. Neměli jsme ho úplně připravený, ale všichni jsme do něj byli žhaví. Začalo se tedy točit. Nejvíce se film odehrává asi v kanceláři detektivů, tzv. ?summer-office.? Zde za touto kanceláří jste si mohli povšimnout kůlny, ve které byla fungl nová F-16ka. Všichni jsme se hrát teprve učili (jakožto i dnes), ale herecké výkony nebyly, a teď ruku na srdce, nejlepší. Točilo se každý den a šlo to dá se říci hladce. V prvním díle se taky celý děj, i když to tak nevypadalo odehrával prakticky na jednom místě. V průběhu tohoto filmu vznikaly památné scény. Třeba onen zastavárník, který je mezi námi velice populární a byl použit i v nadcházejících dílech.

00

Přiblížím vám trošičku děj. Jelikož jsou RIčka detektivním filmem, tak se zde musela objevit vražda. Nešťastníkem byl pan Houser, který byl hned na začátku celého filmu zabit budíkem. Důvodem této vraždy byly pozemky. Případ byl dán do péče dvěma zkušeným detektivům a to Martinu Soškovi (Xanadu) a Tomáši Cibulkovi (Figo), kteří se snaží dopadnout pachatele této vraždy, kterým je ? to se neříká. Nakonec se ale po dlouhém pátrání vše vyjasní a viník vyjde najevo. Jsou zde scény jak akční, tak komické a věřím, že si film najde své příznivcen(třeba i jen v léčebném ústavu Praha-Bohnice).

00

Závěrem bych chtěl dodat, že pokud jste trošičku tvůrčí a máte fantazii, není nic jednoduššího než vzít aparát a něco natočit. Třeba vám to napoprvé ohlasy nepřinese, ale zažijete spoustu srandy, jak při natáčení, tak pří shlédnutí, a tu vám žádný Hollywoodský film nenabídne.

00

Prosinec 2007

Do klávesnice natřískal Figo, přečteno 681x

© Copyright 2007 WiXaFi | běží na RS2 | Rss textů | Rss komentářů | Rss novinek | Statistika | Administrace